Kampüsümüz Hakkında

Çocuk Üniversitesi, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen lisesi olmak üzere bünyesinde beş okul türü bulunduran Nevşehir Simya Koleji kampüsünde, çocuklarımız için modern çağın tüm imkânları ile kaliteli eğitim verme hedefi önceliklidir. Ayrıca sosyal ve sportif faaliyetlerle de öğrencilerimizin zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayan bir eğitim felsefesi benimsemiştir.

Nevşehir Simya Koleji kampüsü; 7.650 metrekare kapalı, 11.200 metrekare açık olmak üzere toplam 19.650 metrekarelik alanıyla Nevşehirmerkeze bağlı Nar kasabasında doğa ile iç içe bir sosyal/akademik yaşam alanıdır. Hem ulusal hem uluslararası platformda rekabetçi anlayışımızla, teknolojik imkânlarımızla çocuklarımızın hizmetindedir.

Her okul türüne özel ayrı sosyal alanlarımız, hobi bahçelerimiz, öğrencilerimize ait kamelyalarımız, kapalı yüzme havuzumuz , çocuk parkımız, açık ve kapalı spor birimlerimiz, survivor parkurumuz, 40 metrekare sınıflarımız, sınıf içlerinde her öğrenciye ait şahsi dolap ve sıralarımız, halı sahamız , fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarımız mevcuttur.

Birinci sınıf tanzim edilen mutfağımızda “exclusive şef” ünvanlı aşçıbaşımız yönetiminde yapılan yemeklerimiz, okulumuzun panoramik manzaralı yemekhanesinde ve isteğe bağlı olarak terasta ikram edilebilmektedir.

Okulumuzun ön bahçesinde konumlanan antik tasarımlı tiyatro alanında öğrencilerimiz  yıl sonu gösterileri ve milli bayramlarımız için programlar sunabilmektedir.

Nevşehir Simya Koleji ekibi; hızla gelişen ve değişen dünyamızda bilimin, sanatın, sporun, uygarlığın gelişimine katkı sağlayabilecek; binlerce yıllık geçmişe dayanan Türk toplumunun değerlerine, ahlakına, toplumsal yaşam anlayışına uygun gelişim gösterebilecek; Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ve inşallah liderler yetiştirmek için yola çıkmıştır.

Çünkü Nevşehir Simya Koleji “ beklentilerinizin ideal çözümü ” olmak için yola çıkmış bir ekiptir.