Nevşejir Simya Koleji olarak prova LGS sınavı gerçekleştirdik.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen ve liselere giriş sürecinin bir parçası olan LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sınavı öncesi öğrencilerin deneyim kazanmalarını ve sınav stresini azaltmalarını amaçlayan prova sınavı bütün öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Prova LGS sınavında, öğrenciler tıpkı gerçek sınavda olduğu gibi iki oturumda ter döktüler. İlk oturumda, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, ile Yabancı Dil derslerinden oluşan sözel bölüm; ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden oluşan sayısal bölüm yer aldı. Her iki oturum da öğrencilerin sınav hazırlıklarını test etmeleri açısından büyük önem taşıdı.

Prova LGS sınavı, öğrencilerin sınav deneyimlerini artırmalarının yanı sıra, öğretmen ve velilerin de öğrencilerin başarı durumlarını değerlendirmelerine yardımcı oldu.

Ülke geneli yaşadığımız COVİD-19 salgını sonrası her öğrencinin kendi okulunda girdiği LGS sisteminde bu yıl tekrar eskiye dönüldü. Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen sınav merkezlerinde sınavlara girecekleri beklenmektedir. Bu sebeple Simya Koleji olarak ilimizdeki sınav merkezlerinin birinde prova LGS sınavı gerçekleştirdik. Nevşehir Simya Koleji adına İlköğretim Kurum Müdürümüz Çetin KURTPINAR: ” Öğrencilerimizin her durumda yanında olmaya devam ediyoruz. Farklı bir ortamda sınava girmek elbette ki çocuklarımızın sınav streslerini artırabilir. Öğrencilerimizin sınav ortamını birebir şekilde önceden yaşaması ve 2 Haziran günü karşılacağı her duruma önceden hazırlıklı olmaları adına prova LGS sınavı gerçekleştirdik. Sınava katılım sağlayan bütün öğrencilerimize teşekkür eder, 2 Haziran günü yapılacak sınavda başarılar dileriz. ‘’dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.