Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı coşku ve heyecanla kutladık.

Cumhuriyetin yılmaz bekçileri gençler yetiştirmek üzere yola çıkan okulumuzun 100. yıl kutlamalarına idarecilerimiz, tüm kademelerdeki öğretmenlerimiz, velilerimiz ve birçok davetli katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. yıl özel kutlama törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan coşkuyla söylenmesinin ardından, Sınıf Öğretmeni Sayın Neşe DEMİR’in günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile devam etti. Kutlama programımızda tüm kademelerimizden öğrencilerimizin görev aldığı koro, oratoryo, dans, şiirler, vals gösterisi, drama gösterileri, halk oyunları, zeybek gösterisi ve daha birçok etkinlik tüm velilerimiz ve öğretmenlerimizin alkışları eşliğinde gururla, coşkuyla sergilendi.

Tören kapsamında Nevşehir Simya Koleji Resim Öğretmeni Fatma KAYA ve Lise Resim Kulübü öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Cumhutiyet’in İlkleri” adlı resim sergisi büyük beğeni topladı. Resim sergisi öncesinde Müzik öğretmeni Seda ALTUNER ve 12 Anadolu A öğrencilerinden Elif KALYONCU tarafından gitar ve keman dinletisi gerçekleştirildi.

Okulumuzda 29 Ekim kutlamaları kapsamında yaptığımız kutlama törenine ek olarak 100. Yıl Kompozisyon Yarışması, 100. Yıl Maraton Koşusu, 100. Yıl Babalar Futbol Turnuvası, 100. Yıl Anneler Yarışıyor, 100. Yıl Ihlara Gezisi ve Münazara etkinlikleri gerçekleştirildi.

Törenimizde emeği ve katkısı bulunan Nevşehir Simya Koleji öğrenci ve öğretmenleri ile yoğun katılımları ve eşlikleriyle törenimize renk katan velilerimize teşekkür ediyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

İLELEBET YAŞASIN CUMHURİYET!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.