SİMYA KOLEJLERİNDEN ULUSLARARASI EĞİTİMDE DEV ATILIM

Sonraki yazı
SİMYA KOLEJİNDEN İL BİRİNCİLİĞİ
Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Özel Simya Okulları, Dünya’da Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 16 ülkenin öğrenci değişim programlarını yürüten Worldwide Cultural Exchange Program (W.C.E.P Turkey) Türkiye Ofisi ile uluslararası eğitim alanında önemli bir iş birliği protokolüne imza attı. Bu protokol, W.C.E.P Türkiye Genel Müdürü Sn. Volkan Cerrahoğlu ve Simya Okulları Kurucusu Sn. Selim Baysal’ın katılımları ile 19.12.2017 tarihinde Simya Hatay Kampüsünde gerçekleştirildi.
2018 yılında faaliyete geçecek olan protokol, uluslararası lise öğrenci değişim programları, uluslararası müfredatlar, uluslararası test hizmetleri, öğretmen eğitimleri, proje ortaklıkları, Amerika, Kanada ve Avrupa başta olmak üzere Dünya üniversitelerine giriş için 9. sınıftan itibaren hazırlık gibi birçok fırsatı kapsıyor. Protokol, uluslararası projelerden faydalanmak isteyen öğrencilere yol gösterici olarak Türkiye ve Dünya üniversitelerinin kapılarını açacak.
Protokolün ilk icraatı, Kanada Eğitim Bakanlığı Uluslararası Öğrenci Dairesi ile yapılacak iş birliği anlaşması olacak. Bu anlaşma ile Simya Okulları öğrencileri, özel kontenjan ile lise eğitimlerinin bir kısmını Kanada’da sürdürebilecek ve liseden sonra Kanada üniversitelerine direkt geçiş hakkı elde edecekler.
Projenin önümüzdeki yıllarda hedeflediği projeler arasında çift diploma programı, AP Level Dersler ile IB programı bulunmakta ve bu yönde çalışmalar devam etmektedir.