Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 LGS’ye giren 1 milyon 98 bin 492 öğrencinin 97’sinin 500 tam puan aldığını açıkladı. Simya Eğitim Kurumları da 3 Türkiye birincisi ile mutlu gururu yaşıyor. Bu zorlu süreç pandemiyle birlikte öğrencilerin hazırlık aşamasını ve psikolojilerini daha da stresli hale getirse de %1’lik dilimdeki 327, %2’lik dilimdeki 582, %3’lük dilimdeki 751 öğrencisiyle Simya Eğitim Kurumlarının başarıya ulaştığını göstermektedir.

Simya Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Selim Baysal, bu başarının mimarları olan öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor. 28 yıllık eğitim deneyimlerini SİDE (Simya İnteraktif Dijital Eğitim Platformu) ile birleştirdiklerini vurgulayan Selim Baysal, sınava yönelik hazırlıkların 7.sınıftan başlanarak ciddi bir programla bu sürecin tamamlandığını ifade ediyor. Sadece Simya Eğitim Kurumlarında uygulanan 7+LGS sistemiyle öğrencilerin herkesten bir adım önde yol aldığı görülüyor.

8.Sınıf öğrencileri; konu tekrarları, bire bir etütler, istasyon uygulaması, VIP grup çalışmaları, asansör sistemi ve 233 adet deneme sınavı yaparak bu maratona tam anlamıyla hazır hâle getiriliyor. Her öğrenciye uzman psikologlar, rehberlik çalışmaları ve mentor eşliğinde akademik hazırlığın yanında destek veriliyor.

SİDE platformu üzerinden yapılan canlı derslerin yanı sıra SİMYA TV platformunda tüm konu ve kazanımlara ait bant kaydı videolar ile de öğrenciler, ders anlatımlarına istedikleri zaman rahatlıkla erişebiliyor. Alanında uzman öğretmenler tarafından sınav sistemine birebir uyumlu hazırlanan SİMYA YAYINLARI, sınav grubundaki öğrencilerin başvuru kaynağı oluyor.”