Özel öğrencilere ev sahipliği yaptık.

Özel Kapadokya Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe öğrencilerini 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla okulumuzda misafir ettik.

Nevşehir’de eğitim öğretime başladığımız günden bu yana sosyal sorumluluk projelerine önem veren bir kurum olarak bu kapsamda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özel Kapadokya Eğitim Uygulama Okulundan gelen öğrencileri misafir ederek öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımı ile çeşitli etkinlikler düzenledik. İdareci, öğretmen ve öğrenci tarafından karşılanan misafir öğrenciler okulumuzun müzik, görsel sanatlar, robotik kodlama, drama, modern dans ve satranç atölyelerini gezerek öğretmenleri gözetiminde atölye çalışmalarına katıldılar. Simya Koleji öğrencileri tarafından günün anısına misafir öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Ardından misafir öğrencilerimizle birlikte günün anısına pasta kesimi gerçekleştirdik.

Simya Koleji olarak diyoruz ki: “Asıl engel kalplerdeki, zihinlerdeki engeldir. Bu duygu ve düşüncelerle; beraber yaşadığımız, aynı havayı teneffüs ettiğimiz, aynı çevreyi paylaştığımız engelli öğrencilerimizin ve tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyoruz, engelsiz bir hayat diliyoruz.”