DİJİTAL EĞİTİM

Yeni nesil eğitimin en önemli parçalarından biri olan Dijital Eğitim Simya Kolejlerinde öğrencilerimizin derslerinin her alanına entegre edilerek akademik başarının arttırılması sağlanmaktadır. Zengin içerikler ile desteklenen dersler yenilikçi ölçme değerlendirme sistemiyle sonuca ulaştırılmaktadır.
Dijital Eğitim sistemimizin içerisinde Dijital ders planları, dijital ders materyalleri, dijital ders kitapları, Kişiye Özel Test Uygulamaları (Soru Havuzu), Öğrenci Bilgi Sistemi uygulamaları yer almaktadır. Akıllı tahtalar ile donatılan sınıflarımız bu uygulamaların kullanımında önemli bir araç görevi görmektedir. 3 boyutlu materyaller ile konu anlatımları daha görsel ve anlaşılır olmaktadır.
Ders içeriklerinin zenginleştirilmesinin yanı sıra öğrencilerimize problem çözme becerilerini kazandırmak ve süreç içerisinde projelerini ürüne dönüştürmeleri amacıyla Teknoloji Üretim İstasyonunda, FabLab (Robotik) dersleri verilmektedir. Matematik, Fen, Teknoloji ve Mühendislik alanlarını sınıf içerisinde bulunan Torna Tesviye, 3D Yazıcı ve Elektronik kartlar sayesinde öğrencilerimiz hayallerinin ötesine geçmektedirler. Öğrencilerin Algoritmik düşünme becerilerini geliştirmek öncelikli hedeflerimizdendir. Bunun yanında öğrencilerin teknolojiyi doğru kullanma becerilerini geliştirmek, yenilikçi teknoloji ile tanışıp gelecekte Endüstri 4.0 platformuna ayak uydurmalarını sağlamak, teknolojik aletlerin çalışma prensipleri, algoritma geliştirme, dijital hikayeleme, animasyon tasarımı ve dijital oyun tasarımı konuları ile geleceğe farklı bakış yakalamaları hedeflenmektedir.
Menü