Simya Koleji kompleksinde düzenlenen etkiliğe, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, Simya Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Avukat-Eğitimci Bülent Bakır, Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Simya Koleji Okul Müdürü Akif İzci, polisler ve eşleri ile okulun öğretmenleri katıldı.
Sabah kahvaltısı ile başlayan etkinlik, okçuluk ile devam etti.
Okulun kompleksindeki hayvanat bahçesine geçen emniyet teşkilatı mensupları burada, stres attılar.
İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar bahçedeki haynavat bahçesinde atlara bindiler.
Emniyet personelinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, polis teşkilatı aileleriyle birlikte stres attılar.
Programda konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, “Polis-halk ilişkilerini geliştirmeye yönelik olarak çok değerli Simya Koleji yöneticilerimizin bu güzel düşüncesi, biraraya gelme fikri, bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Kendileri bu teklifi getirdiğinde biz de kendilerine bu programa katılacağımızı söylemiştik. Benim umduğumdan daha çok kalabalık buraya iştikal etti. Polis mesleğinde eşlerimizin en çok sıkıntıları beyleri ile biraraya gelememektir. Ama Simya Kolejine teşekkür ederiz. Bizleri böyle bir program da ağırladıkları için. Bu gün ki programımız kahvaltı ile sınırlı değil. Çocuklarımız da burada olduğu için Simya koleji yöneticileri ok atma etkinliği ve ata binme etkinliği düzenlemişler. Adıyaman’a geldiğimiz günden itibaren vatandaşımızın teşkilatımıza karşı göstermiş olduğu teveccühden ziyadesiyle memnunuz. Bu teveccüh bizim görevimizi yaparken çok daha düşünceli, çok daha nazik, kibar ve yapıcı olmamız gerektiriyor. Benim teşkilat mensuplarım bir kere daha memnunum ki bu bilinçle hareket ediyorlar. Adıyaman halkının 7’den 70’e hem gönlünü kazanmak, hem onları rahata erdirmek, huzura erdirmek için görevlerini yapıyorlar. Yapmaya devam edeceklerdir. Bir sistem kurduk biz burada, sürekli değiliz ama kurmuş olduğumuz sistem devam eder. Burada düzenlenen etkinlik belki her yıl 10 Nisan polis haftasında olsun devam eder. Hepinize ailenizle sağlıklı mutlu günler diliyorum” dedi.